Kategorie

Elektromet EJK mini zespół grzejny, grzałka 2,0kW/230V

  • Producent: Elektromet
  • Kod producenta: 607-20-230
  • Wysyłka w ciągu 1-2 dni roboczych
  • Cena brutto: 145,00 zł
  • (Cena netto: 117,89 zł)
  • szt.

 

 

 

Grzałki typu EJK służą do podgrzewania wody w otwartych i zamkniętych zbiornikach metalowych, w tym szczególnie w emaliowanych zbiornikach ciepłej wody użytkowej. W zbiornikach tych chronionych antykorozyjnie metodą katodową za pomocą anod magnezowych lub obcoprądowych, elementy grzejne powinny być częściowo odizolowane elektrycznie od ścianek zbiornika. Dzięki temu różnica potencjałów elektrochemicznych w napełnionym wodą zbiorniku między elementami grzejnymi wykonanymi z miedzi lub specjalnych stali nierdzewnych a zbiornikiem wykonanym ze stali węglowej, częściowo się wyrównuje. To w znaczący sposób zwiększa trwałość elementów grzejnych oraz żywotność anody magnezowej.
W grzałkach EJK izolację elementów grzejnych uzyskano mocując je w obudowie w całości wykonanej z tworzywa sztucznego, łącznie z częścią gwintowaną. Do częściowego połączenia elementów grzejnych ze zbiornikiem zastosowano rezystor uziemiający o odpowiednio dobranej oporności, który włącza te elementy do katodowej ochrony antykorozyjnej zbiornika. Takie rozwiązanie w sposób optymalny pozwala chronić grzałkę elektryczną w zbiorniku emaliowanym przed przyspieszoną korozją elektrochemiczną, z zachowaniem ochrony katodowej zbiornika i żywotności anody magnezowej.
Grzałki typu EJK zbudowane są z rurkowych elementów grzejnych zawierających wewnątrz drut oporowy oraz z obudowy mieszczącej zespół zasilania prądu jednofazowego 230V lub trójfazowego 400V, w tym  termoregulator z bezstopniową nastawą temperatury i niesamoczynny ogranicznik temperatury chroniący grzałkę przed przegrzaniem. Pokrętło termoregulatora oraz lampki sygnalizacyjne osadzone są w pokrywie zamykającej korpus obudowy od góry.
 
 
Zespół grzewczy do zastosowania w wymiennikach WGJ-g oraz WGJ-S
 
1 – korpus obudowy
2 – pokrywa
3 – element grzejny
4 – pokrętło termoregulatora
5 – dławica
6 – lampki sygnalizacyjne
7 – przewód zasilający
8 – zaślepka do załączania STB
9 – przewód uziemiający
10 – rurka osłonowa czujników kapilarnych
11 – uszczelka

  

dane techniczne EJK mini 2,0kW - 607-20-230:
 
moc: 2,0kW
napięcie zasilające: 230V
długość zanurzeniowa do uszczelki: 300mm
przyłącze gwintowane: 1.1/2" (6/4")
gwarancja: 24 m-ce
nr katalogowy: 607-20-230
 
Dostawa na czas
Profesjonalne doradztwo
Najlepsze promocje
Nasze marki